Publiceringsdatum: 2025-04-14
Letar du efter anställning inom hälso- och sjukvård? Letar du efter en chans att arbeta som sjuksköterska, grundutbildad på Te Crea Care AB? Nu är det möjligt. Platsen där jobbet finns ledigt är i Örebro.
Te Crea Care AB söker för närvarande efter ambitiösa individer som vill utvecklas i rollen som sjuksköterska, grundutbildad. Kolla in deras fyra lediga tjänster och se om du har vad som krävs för att bli en del av deras team. Du har fortfarande tid att söka jobbet som sjuksköterska, grundutbildad hos Te Crea Care AB om du sickar in din ansökan senast sista ansökningsdag som är onsdag den fjortonde maj 2025.
Är du intresserad av sommaruppdrag v.25-33?
Vi söker då en erfaren sjuksköterska med tjänstgöring för hela Östernärke som består av både hemsjukvård, Säbo och Gruppbostad för särskild service / LSS. Arbete främst kväll och helg men även dagtid.
Inskolning under v. 24.
Manuellt körkort krävs. Du bör trygg i att arbeta självständigt under kvällar/helger.
Kvalifikationer:
Vi söker dig som är sjuksköterska och har erfarenhet inom kommunal verksamhet .
Arbetsuppgifter:
Sedvanliga arbetsuppgifter som ssk/dsk inom kommunal sjuk & hälsovård.
Te Crea Care etablerades 2013 och bemannar sjuksköterskor, fysio- och arbetsterapeuter. Vi har avtal med samtliga regioner, många kommuner och privata vårdgivare. Det innebär att vi kan erbjuda dig många olika typer av uppdrag i hela landet. Te Crea Care har löpande arbetat intensivt med anbudsarbete för att du som konsult ska ha många uppdrag att välja mellan till riktigt bra villkor. Vi arbetar tight med våra konsulter där vi är ett team.
- Legitimerad sjuksköterska samt två års erfarenhet
- Goda kunskaper i svenska, både i tal och skrift
Du är flexibel och kan anpassa dig i olika arbetsförhållanden. Du är trygg i dig själv och har förmågan att prioritera, delegera och arbetsleda. Vi söker dig som värdesätter eget ansvar, delaktighet och som bidrar till ett positivt arbetsklimat. Du är lyhörd och bemöter människor med respekt och omtanke.
Vi finns med dig hela vägen från uppdragsstart, löpande under uppdraget och när det är dags att se på fortsättning. Vi finns med alltifrån att hitta de bästa uppdragen åt dig, boka ev resa och boende, som bollplank under uppdraget och ligger steget före inför nästa uppdrag.
I denna rekrytering tillämpar vi löpande urval. Du är varmt välkommen med din ansökan redan idag. Är du intresserad av att veta mer om oss, kontakta Konsultchef Peter Jönsson på 070 521 28 96 eller besök vår hemsida på www.tecreacare.com
Antal tjänster | 4 |
---|---|
Företagsnamn | Te Crea Care AB |
Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
Organisationsnummer | 5569368607 |
Typ av anställning | Behovsanställning |
Yrke | Sjuksköterska, grundutbildad |
Yrkesområde | Hälso- och sjukvård |
Te Crea Care AB söker fyra personer till denna tjänst som sjuksköterska, grundutbildad med placerings i Örebro. Om det låter intressant att arbeta som sjuksköterska, grundutbildad hos Te Crea Care AB skickar du in din ansökan senast 2025-05-14.
Källa: Arbetsförmedlingen
Te Crea Care AB söker tre personer till tjänsten som sjuksköterska, grundutbildad i Örebro.
2025-04-17
Mer infoTe Crea Care AB söker fem personer till tjänsten som geriatriksjuksköterska i Hudiksvall.
2025-04-11
Mer infoHealth Connect 365 AB söker två personer till tjänsten som sjuksköterska, grundutbildad i Enköping.
2025-04-09
Mer info